تبلیغات

علی اشكانی با بیان اینكه اگر اتفاقاتی كه برای تیم ملی كشتی فرنگی درآستانه‌ی مسابقات جهانی افتاد برای هر تیم ورزشی دیگر رخ می‌داد آن تیم شیرازه‌ی خود را به طور كامل از دست می‌داد گفت: واقعیت این است كه اگر درایت سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی و مدیریت رییس فدراسیون نبود شاید هم‌اكنون ما تیمی به نام تیم ملی كشتی فرنگی نداشتیم.
اشکانی ملی‌پوش سابق تیم ملی كشتی فرنگی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون كشتی با بیان این مطلب افزود: من خودم سال‌ها در اردوهای تیم ملی حضور داشته‌ام و خوب می‌دانم كه اردوهای طولانی مدت چه تأثیراتی روی فرنگی‌كاران می‌گذارد. هرچند كه با كمك اردوهای بلند مدت و مداوم توان فنی و جسمانی كشتی‌گیران بالا می‌رود ولی از طرف دیگر به لحاظ روحی و روانی حساسیت‌های فرنگی‌كاران بیشتر می‌شود و ظرفیت آن‌ها در مقابل اتفاقات پائین می‌آید. البته مربیان و مجموعه‌ی فدراسیون برای ایجاد تنوع در تمرینات خواستند كه اردوها به مجموعه‌ی ورزشی انقلاب تهران انتقال پیدا كند ولی بدلیل عدم حمایت‌های لازم این اتفاق رخ نداد.
وی ادامه داد: با وجود تمام این مسائل تیم ملی و مربیان تا این لحظه خوب حركت كرده‌اند و من مطمئن هستم كه در تركیه جواب این زحمات خود را خواهند گرفت.
اشكانی با بیان اینكه در نبود نامداران كشتی فرنگی ایران دلاورمردان دیگری هستند كه جای خالی آن‌ها را پر كرده‌اند گفت: خلاءای در تیم ملی كشتی فرنگی وجود ندارد. امید نوروزی در 60 كیلوگرم، سال گذشته در مسكو به داوران باخت و امسال باید نشان دهد كه اگر اشتباهات داوری سال قبل نبود می‌توانست به یكی از مدال‌های جهانی مسكو دست یابد. او كوهی از تجربه است. عبدولی نیز در 66 كیلوگرم یك كشتی‌گیر گردن كلفت و حریفی جدی برای مدعیان قهرمانی است. او بسیار پخته شده است و باید از این پختگی خود نهایت استفاده را ببرد. علیزاده، اخلاقی و رضایی نیز هریك از مدال‌آوران مسابقات جهانی هستند و باید در استانبول نشان دهند كه پرچم كشتی فرنگی ایران كه در دنیا و درسال‌های قبل به اهتزاز درآمده است دیگر به روی زمین نخواهد افتاد.
دارنده‌ی چندین مدال مسابقات قهرمانی جهان و آسیا در پایان خاطرنشان كرد: فرنگی‌كاران ما از نظر آمادگی جسمانی و فنی چیزی از حریفان خود كم ندارند و اگر از نظر مسائل روحی و روانی نیز به اوج آمادگی برسند مطمئنا می‌توانند خالق صحنه‌های بسیار زیبایی در جریان مسابقات باشند.

رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک 2012 لندن روزهای 20 تا 23 شهریور ماه در شهر استانبول ترکیه برگزار می شود.ارسال توسط سید مهدی غمیلویی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
دلیل ناکامی اخیر تیم ملی کشتی از نظر شما چه بوده؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin