تبلیغات


فرهاد اسماعیل‌نژاد با بیان اینكه فدراسیون كشتی باید شرایطی را بوجود آورد تا تیم‌هایی كه در لیگ برتر كشتی آزاد شركت می‌كنند در لیگ برتر كشتی فرنگی نیز حتما یك تیم داشته باشند گفت: تنها راهكار تشكیل و راه‌اندازی لیگ برتر كشتی فرنگی همین موضوع است.


مربی تیم ملی كشتی فرنگی بزرگسالان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون كشتی در این رابطه اظهار كرد: لیگ برتر كشتی فرنگی در شرایط فعلی برای ما دارای محاسن و معایبی است كه البته به اعتقاد من محاسن آن برای كشتی فرنگی می‌تواند بسیار بیشتر از معایب آن باشد این لیگ اگر در زمان مناسب و در چارچوب قوانین درست و اصولی دقیق برگزار شود هم می‌تواند از نظر مالی فرنگی‌كاران را تأمین كند و هم اینكه كشتی‌گیران را در طول سال آماده و سرپا نگاه دارد آن طور كه من می‌دانم محمد بنا نه تنها با لیگ برتر كشتی فرنگی مخالفتی ندارد بلكه از آن نیز حمایت می‌كند.
وی افزود: از آبان ماه تا قبل از مسابقات جام جهانی ما فرصت خوبی داریم تا این لیگ را برگزار كنیم البته این در حالی است كه به نظر می‌رسد هنوز سازمان لیگ فكری برای برگزاری لیگ فرنگی نداشته است.
اسماعیل نژاد با بیان اینكه محمد بنا و مربیان تیم ملی نباید به دنبال اسپانسر و تیم برای حضور در لیگ برتر باشند تصریح كرد: خود اسپانسرها باید به دنبال فرنگی‌كاران و مربیان باشند تا این لیگ‌ها هرچه سریعتر آماده‌ی برگزاری شود. تجربه نشان داده است كه اگر این كار بر عهده‌ی اسپانسرها باشد آن‌ها هیچ گاه به سراغ فرنگی‌ نمی‌آیند در صورتی كه سرمایه‌گذاری آن‌ها در لیگ برتر كشتی فرنگی بیشتر از كشتی آزاد جواب می‌دهد من به شخصه معتقدم كه اگر یك سال فدراسیون با اجبار اسپانسرها را ترقیب كند كه علاوه بر كشتی آزاد در كشتی فرنگی نیز یك تیم بدهند از سال‌های بعد خود آن‌ها به دنبال تیم‌داری در لیگ برتر فرنگی خواهند بود.
مربی تیم ملی كشتی فرنگی در پایان خاطرنشان كرد: برگزاری اردوهای تیم ملی با لیگ برتر كشتی فرنگی هیچ منافاتی با یكدیگر ندارد ما باید سعی كنیم شرایطی را بوجود آوریم كه هم تیم ملی ما در شرایط خوبی اردوهای مناسبی داشته باشد و هم اینكه سایر مربیان لیگ برتر به تیم‌داری خود در لیگ بپردازند هم‌اكنون كشتی فرنگی ما به یك بلوغ رسیده است كه ظرفیت همزمان برگزاری این دو مهم را با هم دارد.ارسال توسط سید مهدی غمیلویی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
دلیل ناکامی اخیر تیم ملی کشتی از نظر شما چه بوده؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin