تبلیغات

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، دكتر محمد عباسی كه بعد از ظهر امروز(شنبه) در جمع برخی از بزرگان و نام آوران كشتی ایران همانند امامعلی حبیبی، ابراهیم جوادی، رحیم علی آبادی منصور بزرگر، رضا سوخته سرایی علیرضا سلیمانی، سید اکبر حیدری، محمدرضا نوایی، محمد رضا توپچی، علیرضا لرستانی، عباس جدیدی، رضا لایق، علیرضا رضایی، صادق گودرزی، احسان لشگری و جمعی از اعضای تیم ملی كشتی سخن می گفت با تقدیر از ایجاد چنین فضای مطلوبی كه در خانواده بزرگ كشتی بوجود آمده است گفت: نمی خواهم بین رشته های ورزشی مرز بندی داشته باشم اما به باور و اعتقاد همه كارشناسان ، كشتی ریشه در فرهنگ و تاریخ ملت بزرگ ایران دارد و این كشتی بوده كه از همان ابتدا افتخارات بزرگی را در میادین جهانی و المپیك نصیب مردم ایران اسلامی كرده است.

دكتر عباسی گفت: ما ضمن توجه به همه رشته های ورزشی جایگاه ویژه ایی برای رشته هایی كه در المپیك می توانند افتخار آفرین باشند در نظر گرفته ایم و از این رو سمت و سو و رویكرد وزارت ورزش و جوانان از همان ابتدا در این جهت بخصوص كشتی بوده است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: ما الان در كشتی به جایی رسیده ایم كه احساس می كنیم هر سال قوی تر و مقتدرانه تر از سال قبل در جهان ظاهر می شویم و خوشبختانه این روند با حضور شماها كه هر كدام در یك برهه از زمان خود مایه مباهات و افتخار مردم بزرگ ایران شده اید و هم اكنون نیز جزو افتخارات این مردم محسوب می شوید هر روز بهتر و رو به سوی مطلوب تر حركت می كنیم.

 

 

وزیر ورزش و جوانان افزود:نوع نگاه جامعه و مردم به شما و ملی پوشان كشتی یك نگاه جدی است، کشتی ورزش اول ایران است و این امر مسئولیت تك تك شما را مضاعف و چند برابر می كند. با توجه به اینكه امسال هم المپیك را پیش رو داریم همه با هم باید تلاش كنیم تا ورزشكاران ما و كشتی گیران ما با افتخارآفرینی های خود دل مردم را شاد كنند چرا كه با شاد شدن دل مردم دل مقام معظم رهبری هم شاد خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان با تقدیر از انسجامی كه سرپرست فدراسیون كشتی در این رشته ورزشی به وجود آورده است گفت: بواقع هنر مدیریتی همین است كه رییس یك فدراسیون بتواند همه بزرگان و نام آوران كشتی را زیر یك سقف جمع كند و این خود به خود مایه خیر و بركت است چرا كه در دستورات دینی ما هم به امر مشاركت و انجام امور به صورت دسته جمعی تاكیدات فراوانی شده و می خواهم بگویم كه آقای خطیب توانسته هنر خود را در این امر مهم به خوبی نشان دهد.

وی در همین ارتباط گفت: یكی از شاخصه های مدیریت در فدراسیون ها همین است كه از تمام توانمندی ها و بزرگان و نخبگان به خوبی استفاده كرد و انشاء الله در سایه وحدت و انسجامی كه در كشتی به وجود آمده بتوانیم بر افتخارات این رشته ریشه دار و اصیل توسط جوانان شایسته و برومند ایران اسلامی در المپیك آینده و سایر میادین افتخارات دیگری بیافزاییم.

دکتر عباسی با اشاره به اینکه رسانه ها باید نگاه جدی تری به ورزشهای مدال آوری مانند کشتی داشته باشند اظهار داشت: چرا فوتبال باید 95 درصد فرصت رسانه ها را در اختیار داشته باشد و تنها 5 درصد در اختیار دیگر رشته ها باشد هر ملتی به افتخاراتش، افتخار می کند و باید قدر این قهرمانان و ظرفیت ها را دانست.

وی تصریح کرد: دکتر احمدی نژاد ریاست محترم جمهوری اسلامی نگاه جدی و وسیعی به رشته پرافتخار کشتی دارند و این نگاه انتظار را وسیع و مسئولیت شما را جدی تر می کند.

دکترعباسی تاکید کرد: نگاه ما و مجموعه هیئت دولت در سال جاری یک نگاه المپیکی است و اولویت جدی است تاکنون چهار جلسه ستاد پشتیبانی از قهرمانان المپیکی تشکیل داده ایم و امور در این زمینه به شکل مطلوبی دنبال می شود.

وزیر ورزش و جوانان در پایان در مورد درخواست کشتی گیران در مورد پرداخت پاداش دو سال گذشته خاطر نشان کرد: به دلیل فاصله ای که بین تبدیل سازمان تربیت بدنی و وزارت ورزش و جوانان به وجود آمد این امر با وقفه ای همراه شد قرار بود این مراسم در اواخر سال گذشته برگزار شود که محقق نشد اما در حال هماهنگی با دکتر احمدی نژاد ریاست محترم جهموری اسلامی ایران هستیم تا در آینده ای نزدیک در یک فضای پر از امید و با حضور ایشان و قهرمانان تمامی رشته ها مراسمی را برگزار کرده و جوایز قهرمانان را به آنها پرداخت کنیم.

خطیب سرپرست فدراسیون کشتی نیز در ابتدای این نشست با تقدیر از دکتر عباسی برای برگزاری این نشست گفت: کشتی ایران همیشه شرایط خوبی داشته است ولی همواره باید به بهتر شدن بیاندیشیم.

وی خاطر نشان کرد:کشتی راه درازی برای موفقیت پیش رو دارد و مسلما با رهنمودهای دکتر عباسی وزیر محترم ورزش و جوانان در مورد بهره گیری از نظرات و رهنمودهای بزرگان و پیشکسوتان کشتی روزهای روشنی پیش رو داریم. 

در این نشست كه عصر امروز شنبه در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، سید حمید سجادی معاون ورزش حرفه ایی و قهرمانی، عصمت ساكی زاده مشاور وزیر و مدیركل حوزه وزارتی وزارت ورزش و جوانان، رمضانپور مدیركل حراست وزارت ورزش و جوانان، حجت الله خطیب سرپرست و حسن رنگرز نایب رییس فدراسیون كشتی نیز حضور داشتند که سید اکبر حیدری، منصور بزرگر، علیرضا سلیمانی از پیشكسوتان كشتی و احسان لشگری قهرمان وزن 84 كیلوی تیم ملی كشتی آزاد مطالبی را در مورد حمایت مالی از کشتی و کشتی گیران، توجه به این رشته در سال المپیک و بالابردن انگیزه و روحیه کشتی گیران و پرداخت جوایز کشتی گیران و مربیان بیان کردند.ارسال توسط سید مهدی غمیلویی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
دلیل ناکامی اخیر تیم ملی کشتی از نظر شما چه بوده؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin