تبلیغات

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 1 تیر 1391

در حالی كه 37 روز به آغاز بازی‌های المپیك 2012 لندن فرصت مانده است، تیم‌های ملی كشتی تمرین‌های سخت و طاقت‌فرسای خود را برای افتخارآفرینی دنبال می‌كنند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، بعدازظهر امروز (چهارشنبه) دكتر محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان به اردوی تیم‌های ملی كشتی آمد و ضمن تماشای تمرین‌های ملی‌پوشان دقایقی با كشتی‌گیران به گفت‌وگو پرداخت.

وزیر ورزش در ابتدا به خانه شماره 2 كشتی رفت كه کشتی گیران آزادکار المپیکی تمرین مرور فن را زیر نظر رسول خادم انجام می دادند.دکتر عباسی پس از اینکه دقایقی تمرین آزادکاران را دنبال کرد، در جمع کشتی گیران با اشاره به اینکه کشتی یکی از امیدهای اصلی ما برای کسب افتخار در المپیک است اظهار داشت: همه ما با هم یک تیم هستیم و باید برای رسیدن به یک هدف که همانا موفقیت در المپیک است، تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه ورزشکاران و مربیان باید در اولویت باشند، خاطر نشان کرد: شما هر دغدغه ای که داشته باشید وظیفه ماست که پیگیری کنیم تا بتوانید به بهترین ها دست یابید.

دکتر عباسی پس از این دیدار در جمع خبرنگاران در مورد شرایط ملی پوشان کشتی گفت: كشتی‌گیران و قهرمانان كه منتخب تیم‌ ملی اعزامی به المپیك هستند خیلی وقت است كه در تلاشی جدی برای آماده شدن به سر می‌برند. گزارشات متعددی از روند كار تیم‌های كشتی داشته‌ام ولی دوست داشتم از نزدیك به خدمت آن‌ها برسم.

وی در ادامه گفت: ما یكی از امیدهای بزرگ در كشتی جهان هستیم. تلاش این‌ها و جدیت فضای كاری تمرین‌هایشان نشان می‌دهد كه آمادگی خوبی دارند و قصد دارند برای ملت و خانواده‌هایشان سرفرازی را به همراه آورند.

عباسی تصریح کرد: موضوع ورزش در یك نظام برنامه‌ریزی شده نیست و اسپانسرها و شرایط مختلفی در آن دخیل هستند. این مسائل را نمی‌شود یكنواخت لحاظ كرد. در آیین‌نامه برای قهرمانی جهان 50 تا 90 سكه لحاظ شده است. البته این چیزها را نمی‌شود با هم مقایسه كرد. این مسائل تحلیل جامع‌تر می‌خواهد. هرچه هست آداب و رسوم دیرینه است اما نشانی كه قهرمانان كشتی دارند، در جاهای دیگر دیده نمی‌شود. البته همه رشته‌ها در جایگاه خود اهمیت دارند اما كشتی ورزش اول است و كشتی‌گیران در فضای فوتبال نیستند.

عباسی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار كرد: تیم ما فقط همان نفرات انتخاب شده برای المپیك نیستند بلكه مردم و رسانه‌ها هم جزء این تیم هستند كه تا المپیك هر كس باید نقش خود را خوب ایفا كند. نقش روحیه آفرینی رسانه‌ها موضوعی تاریخی است. دشمنان می‌خواهند فضا طوری شود كه روحیه قهرمانان خراب شود. بنابراین نباید اجازه دهیم فضای روحی ورزشكاران‌مان بر هم بریزد. در این فاصله تا المپیك دوستان رسانه‌ای به این فضا توجه كنند تا هر كدام نقش خود را به خوبی ایفا كنیم.

وزیر ورزش در پاسخ به این سوال كه آیا از روند حركت كشتی راضی هستید گفت: امروز به طور كامل‌تر در جریان تمرینات كشتی‌گیران قرار گرفتم. در المپیك چهار پنج كشور بیشتر تیم كامل كشتی ندارند و یك تیمی كه حرف برای گفتن دارد، جمهوری اسلامی ایران است.

دكتر عباسی همچنین در پایان درباره جوایز قهرمانان المپیك گفت: علاوه بر جوایز آیین‌نامه كه هر ساله اتفاق می‌افتد وجوه قبلی جوایز مدال‌آوران المپیك را 50 درصد اضافه كرده‌ایم كه این احساس وظیفه‌ای برای ما بوده است.

وزیر ورزش و جوانان سپس راهی خانه کشتی شماره یک شد و در جمع اعضای تیم ملی کشتی فرنگی حاضرشد. در ابتدای این دیدار مانند دیدار با آزادکاران حسن رنگرز نایب رئیس فدراسیون کشتی گزارشی از فعالیتهای و موفقیت این رشته را ارائه داد و در ادامه محمد بنا از روند برنامه های تیم ملی برای المپیک سخن گفت.

دکتر عباسی در جمع فرنگی کاران با اشاره به افتخارات چند سال اخیر این رشته در جهان گفت: هدف همه ما اینست که کشتی در رویداد مهم المپیک موفق شود و هرکس باید وظیفه خود را به بهترین نحو دنبال کند.

وی خاطر نشان کرد: وظیفه ما رفع مشکلات شماست و با تمام وجود برای رسیدن شما به قله های افتخار تلاش می کنیم.

حسن رنگرز نایب رییس فدراسیون كشتی، عارف ربطی دبیر فدراسیون، ابراهیم جوادی دارنده چهار مدال طلای جهان، اكبر حیدری دارنده مدال برنز المپیك و محمد مشهدی آقایی مدیر روابط عمومی فدراسیون کشتی از وزیر ورزش استقبال كردند. این در حالی بود كه حجت‌الله خطیب سرپرست فدراسیون كشتی برای دیدار با مارتینتی رییس فیلا به سوئیس سفر كرده است.ارسال توسط سید مهدی غمیلویی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
دلیل ناکامی اخیر تیم ملی کشتی از نظر شما چه بوده؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin