تبلیغات

امید ایران طلایی شد

امید نوروزی با پیروزی در دیدار فینال وزن 60 کیلوگرم مسابقات کشتی فرنگی بازی‌های المپیک 2012 لندن به عنوان قهرمانی دست یافت تا شاگردان محمد بنا دومین مدال طلا را به کاروان ورزشی کشورمان در المپیک سی‌ام هدیه کنند.امید نوروزی در دیدار فینال وزن 60 کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک لندن رودرروی "ریواز لاشخی" از گرجستان قرار گرفت و موفق شد با کسب پیروزی در دو تایم با نتایج مشابه (یک بر صفر) مدال طلای این وزن را کسب کند. نوروزی پیش از این دیدار نیز موفق شد حریفانی از چین، بلغارستان، قزاقستان و ژاپن را مغلوب تکنیک و توانمندی خود کند و با اقتدار راهی فینال المپیک شود.

شب گذشته نیز حمید سوریان با درخشش در این رقابت‌ها مدال طلای وزن 55 کیلوگرم المپیک 2012 لندن را بر گردن آویخت و امید نوروزی هم امشب دومین طلای کشتی فرنگی ایران را به چنگ آورد.

حواشی:

*شبکه 3,خانه امید نوروزی در شیراز و پدر مادر ایشان و هم محله ای های نوروزی را به هنگام مسابقه فینال وی به طور مستقیم به تصویر کشید.

* پس از پیروزی امید نوروزی محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی روی تشک مسابقه آمد و شاگردش را در آغوش کشید. بنا که بسیار خوشحال بود با اجرای فن سالتوی امید نوروزی روی تشک مسابقه مواجه شد.

*نوروزی در خصوص سالتوبارانداز کردن محمد بنا پس از پایان مسابقه اش با لبخند گفت: می خواستم او نیز از طلای المپیک بی نصیب نماند

* بهرام افشارزاده دبیر کل کمیته ملی المپیک نیز که از این افتخارآفرینی به هیجان آمده بود مانند شب گذشته از شوق گریه کرد.

* در حالی که سالن مسابقات پیش از ورود فینالیست‌های وزن ۶۰ کیلوگرم آرام به نظر می‌رسید به محض ورود امید نوروزی ایرانی‌های حاضر در سالن کشتی‌گیر کشورمان را تشویق کردند.

منابع:مشرق.روز نوارسال توسط سید مهدی غمیلویی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
دلیل ناکامی اخیر تیم ملی کشتی از نظر شما چه بوده؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin